Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

ZPRÁVA O ČINNOSTI A VÝČET AKCÍ ROKU 2008

Vloženo: 16. února 2009

ZPRÁVA O ČINNOSTI A VÝČET AKCÍ ROKU 2008 - děti ČHJ Opatovice I. a ČHJ Červené Janovice -

 

LEDEN    
2.1.-9.1.           Kronfelzov – Jeseníky - zimní soustředění. Za devatero kopečky a devatero krtinami, tam mezi vrcholky jesenických hor, v hlubokých strašidelných lesích, je jedno pohádkové údolí s několika chaloupkami. A právě tady - žili - byli, jedli - pili, smáli se a sportovali, správní kamarádi z Čech.
„Postavit se na lyže, je prý velká věda, ale snowboard, páni kluci, ani holkám spát přec nedá.“ Tak začíná říkanka na pamětním listu, který si přivezli domů, v lednu tohoto roku, účastníci lyžařského soustředění v Jeseníkách. Děti hasičského kroužku ČHJ Opatovice I. a ČHJ Červené Janovice mají každoročně možnost účastnit se zimního soustředění na horách. A to letošní se zase povedlo. Pohádková výprava byla početná a čítala dvacet devět lyžařů a snowboardistů, od pěti let výše. Pohádkové údolí, v pohádkové krajině, bylo první lednový týden útočištěm pro jejich aktivity i odpočinek. Ale oddychu bylo po málu. Nebyl čas. Naplno jsme využívali sjezdovky, běžky a snowboardy. Zasněžené stráně, ojíněné stromy, mrazivé počasí, prachový sníh a dobří přátelé, co víc jsme si mohli přát, prostě pohádka. V bohatém programu se objevil i sjezd v maskách a převlecích, a tak při závodech na sněhu bylo možno vidět, cyklistu, policistu, dvojčata a další blíže neurčené postavy. A tak naše říkanka aktuálně končí: „Pirát, emír, čarodějka, dali si tu také sraz, Karkulka to uviděla, příští rok se vrátí zas.“
  11.1.                Opatovice I. – valná hromada ČHJ.
 
  25.1.                Červené Janovice – výroční schůze ČHJ.
 
 26.1.               Kolín – sportovní aktivity v aqvaparku. Zpestření tréninkových aktivit pobytem v bazénu. Odpolední sobotní trénink absolvoval jen ten, kdo po dvouhodinovém řádění ve vodních vlnách neusnul.
 
ÚNOR     
 1.2.                Zbraslavice – výroční schůze Župy Siónské.
           
15.2.                Uhlířské Janovice – ples SDH. Reprezentace z Opatovic I. – Jan Říha, Lenka Růžičková ml., Johana Hollasová, Markéta Škarková, Martin Viktora, Jana Říhová, Jaroslav Vrabčák, Lenka Růžičková st., Josef Růžička, doplněno o Miladu a Františka Hollasovi. Závěr plesu děvčata již odtancovala bosa, jelikož v tanečních botičkách se již nedalo vydržet.
 
17.2.               Zbraslavice – společný trénink - Štipoklasy – Opatovice I. – Č.Janovice
 
23.2.               Červené Janovice – ples Župy Siónské. Myslím, že pořadatelé se snažili vše dobře připravit a to se jim podařilo. Zvláště výzdoba, a úvodní část plesu, kde za tlumeného světla hasiči rozváželi občerstvení. Na tomto plesu naopak barvy Uhl. Janovic hájili, manželé Barešovi a Novákovi i s Lukášem, Aleš Karda, Tomáš Vyhnánek, David Rezner a Zuzka. 
 
24.2.               Zbraslavice – společný trénink – Štipoklasy – Opatovice I. –Č.Janovice
 
BŘEZEN         
1.3.                Zbraslavice - zimní hasičský víceboj. Ve zbraslavické tělocvičně, proběhlo za účasti pěti sborů ČHJ a SDH, první soutěžní klání tohoto roku, pro mladé hasiče. Děti rozdělené do patnácti družstev, měly možnost mezi sebou bojovat, v devíti různorodých disciplínách. Souboje ve vybíjené, piškvorkách, šroubování matic, ve skládání puzzlí, v házení míčků do koše, v testu, ve vázání uzlů, v otvíráku i na překážkové dráze, byly vyrovnané a až do poslední disciplíny nebylo jasné, jak to vše dopadne. Speciální soutěže byly připravené pro děti pěti-leté i pro ty sedmnáctileté. Diplomy a balíčky se sladkostmi, byly odměnou pro všechny závodníky, bez rozdílu věku, kteří se na tuto soutěž přijeli probudit po zimním spánku.
 
1.3.               Uhlířské Janovice – výroční schůze SDH. Na schůzi jsme jeli s našimi odrostlými, kteří cvičí za Uhl. Janovice. Málem jsme nedojeli, protože vichřice EMMA, která právě řádila, nám spadanými stromy, znesnadnila příjezd. A v tomto duchu probíhala i schůze, protože hasiči měli napilno. Dorost Uhl. Janovic, za něž naše děti cvičí, byl odměněn za loňské vynikající výsledky. Mezi jinými i já jsem poděkovala za dobrou spolupráci s místním sborem.
                                              
DUBEN  
 12.4.                Hlinsko – Piškvorky – zimní soutěž. Na této soutěži dostaly děti možnost rozhýbat své tělo. V konkurenci dvaceti osmi družstev, ze třinácti sborů, vyzkoušeli sedm různorodých disciplín. Šroubování matic, svinování požárních hadic, házení míčků na cíl, vázání uzlů, test, otvírák a protahování míčku hadicí, prověřilo dopodrobna jejich dovednosti, rychlost, důvtip, rozhodnost. A také mohly pozorovat taktiku ostatních protihráčů. To vše se vyplatilo a tak druhé a třetí místo ve starší kategorii, bylo pro naše družstva zaslouženou odměnou. Zlato uniklo o prsa.
 
19.4.               Klučov- Klučovská ulice – jednotlivci. Tady se mohli předvést i naši dorostenci. Kromě mladších žáků, jsme měli zastoupení ve všech kategoriích. Závody žáků proběhly za počasí poměrně dobrého, a tak na šedesáti metrech s překážkami, se bez větších problémů vystřídalo 44 dívek a chlapců. Když na trať nastoupili muži a ženy, počasí se zhoršilo a kapky deště smáčely stometrovou trať s překážkami. Neustávající déšť, stále doplňoval vodu ve štafetových hadicích, které s každým dalším pokusem těžkly. Závodníci i trenéři, se marně snažili před každým pokusem, zbavit hadice vody. Bariéra, se klouzala, asfalt také. Pokusy byly ovlivněny špatným počasím. Naštěstí se vše odbylo bez zranění a tak 20 mužů a 16 žen odběhlo svůj závod ve zdraví. A naše bilance? Na úvod sezóny, výsledky se kterými můžeme být spokojeni. Pět prvních míst ze šesti možných, plus další krásná umístění, to je nádhera. Všech čtrnáct našich závodníků bylo spokojeno, a my s nimi. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci.
 
 26.4.                Hlinsko – školení rozhodčích a vedoucích  
       
27.4.              Jarní brigáda – úklid klubovny, hrabání listí, sázení stromků. Jarní úklid v areálu pod kaplí v Opatovicích I., zalesňování obecního pozemku, praktické vyzkoušení hasicích přístrojů, sportovní hry, trénink a opékání špekáčků, vše doplněné hudbou – to byl program tohoto „pracovního dne“. Dvacet osm odvážných dětí a dospělých, ve věku od pěti do padesáti let, přišlo pomoci s předmájovým úklidem. Ti nejmenší více hrou, ti starší více prací, prožili nádherný, slunečný den, v jarní přírodě. Dětem, určitě nevadilo, že nedělní oběd od maminky vyměnily za opečené špekáčky a dvěstěčtyřicet vlastnoručně vysázených smrčků, bude pro ně viditelnou připomínkou dnešního dne.
 
KVĚTEN        
10.5.                Paběnice - Župní soutěž ČHJ - Župa Siónská. Obsazení soutěže. Osm sborů přivezlo devatenáct družstev do několika kategorií. Dvoje mladší žáci, čtvery starší žáci, tři družstva žen, deset družstev mužů, z toho dvě mimo soutěž. Naše tři dětská družstva musela rychle odcvičit, a hurá na další soutěž. Nechali jsme zde pouze zástupce, a rychle do Uhlířských Janovic. Takže o této soutěži moc nevím.
 
10.5.               Memoriál St.Jecha – Uhlířské Janovice – jednotlivci. Ráno jsme vyslali s rodiči, soutěžit jednu mini žačku, jelikož my jsme měli povinnosti jinde. Před touto soutěží, jsme absolvovali ještě jednu. Přijeli jsme přesně na začátek kategorií starších. Naše početná výprava starších žáků vezla domů – v kategorii dívek první až šesté místo a desáté místo, a v kategorii chlapců první a třetí místo, a jedenácté a dvanácté. Zástupkyně té nejmladší kategorie, Kamilka dopadla také na výtečnou. Přivezla si pohár za druhé místo, a nechce ho dát z ruky, není se čemu divit, je prostě její první.
 
11.5.               Plzeň – Memoriál Vendulky Fránové. Již podruhé jsme se vydali s dorostem Uhl.Janovic na dalekou cestu do Plzně. Veliká konkurence a super závody. Padesát sedm děvčat se snažilo o postup do finále. Lenina byla tou poslední postupující šestnáctou, a po dalších rozbězích se polepšila. Takže spokojenost. A ze šedesáti osmi postupovalo třicet chlapců. Dva naši byli mezi nimi. A celkové umístění pro nás, násobky sedmi. Lenina 7.místo,14.místo Martin Viktora,a 21.místo Roman Petrásek. Super.            
 
17.5.               Opatovice I - I. kolo Pohár starostů. Na louce pod návsí se za dobrého počasí sešlo pět družstev starších žáků a sedm družstev mladších žáků ze Štipoklas, Křesetic, Uhl.Janovic, Přelouče, Červ.Janovic a Opatovic I.. Až na malý deštík vše proběhlo v pohodě. Mimo klasické disciplíny si děti mohly procvičit uzle, které na ně čekaly další týden v Hlinsku.                          
 
24.5.              Hlinsko - Prezidentské kolo ČHJ. Autobus do Hlinska vezl čtyři družstva. Starší žáky z Opatovic I., a Štipoklas a pouze jedno družstvo mladších žáků z Červených Janovic. Škoda, že účast družstev na této soutěži je stále mizivější. Jednotlivci, štafety, uzle a útoky, to byly disciplíny připravené pro šest družstev starších žáků a pět družstev mladších žáků. Vše bylo rozehrané až do úplného konce. Vše rozhodují útoky, a tak bylo i tady. Ale naše starší družstvo „A“ nedalo nikomu šanci. Škoda, že většina již končí.
 
31.5.               Štipoklasy – II.kolo Pohár starostů. V tomto kole se utkala v každé kategorii pouze tři družstva. Červ.Janovice, Opatovice I., a Štipoklasy. Nejmilejší bylo opět družstvo mini žáků. Odměnou pro všechny zúčastněné, bylo nádherné počasí a medaile. Odpoledne probíhala jako každoročně soutěž dospělých. Tady se potkaly tři družstva žen a pět družstev mužů, z toho jedno družstvo kategorie ELITA.       
              
31.5.               Krchleby - okresní kolo SDH dorostu. My jsme hájili naše barvy ve Štipoklasech, a Lenina a kluci jeli bojovat do Krchleb o postup do kraje. Vše se povedlo, tak jedeme do Nymburka.     
 
ČERVEN        
  1.6.                Uhlířské Janovice - okresní kolo hry Plamen SDH – na této soutěži vypomáhala Markéta, která zastoupila Davida, kterému se nechtělo.    
 
7.6.               Přerov - Mistrovství republiky ČHJ a MHJ. Odjezd ve tři ráno, byl pro všechny děti nepředstavitelný, ale naše děti jsou super, a tak „zaspalců“ nebylo mnoho, a vše zvládly, jak nejlépe mohly. V kategorii mladších žáků bojovaly o nejlepší umístění, děti z ČHJ Červených Janovic, Nalžovic, Podlažic a dvě družstva Hlinska proti družstvům MHJ Lobodice, Bratčice, Železné, Sobotovice a Přerov. Ve starší kategorii se potkaly děti z ČHJ Nalžovice, a po dvou družstvech měli jednoty Hlinska a Opatovic I., a z MHJ se k nim připojily děti z Křenovic, Lobodic, Bratčic, Popůvek a Železného.
Po ranním deštíku, nejprve dostali možnost vyzkoušet tartanovou dráhu jednotlivci v obou kategoriích. Ne každému, se vše povede tak, jak by chtěl, a tak po skončení rozběhů, se v mladší kategorii na třetí místo dostala naše Katka Pilcová a na první příčku dosáhl Tomáš Gross. Pro oba bylo toto vyvrcholením, protože letos v této kategorii končí. Po sečtení výsledků starších jsme v první desítce závodníků měli čtyři zástupce, osmé místo Markéta Škarková, sedmé místo Adam Zerzánek, páté místo Filip Zoufalý a druhou příčku obsadil David Sahulka. Pro Adama a Filipa, byla tato možnost také poslední. Poté přišly na řadu uzle, zde se nám ne tak dobře daří, ale letos děti předvedly, že i tady vypilovaly, co se dalo, a že tato disciplína jim není cizí. Mladší žáci získali ocenění za třetí místo, a družstvo Opatovice I. „A“ předvedlo bezkonkurenční pokus uzlové štafety, a časem 35 sekund si pojistilo první místo. A pak již byly připraveny požární štafety a po nich útoky, kde se vše rozhoduje. V průběhu útoků již zase pršelo. Ale to nebylo podstatné, a všichni se snažili, co mohli. A tady jsme si vybrali svou smůlu i my. Lepší štafeta družstva “ A“ měla neplatný pokus. A útok, tam si smůlu vybralo družstvo „B“ a mladší žáci Janovic.
A tak konečné součty všech disciplín dopadly takto –
v mladší kategorii – 1. MHJ-Lobodice, 2. ČHJ-Č.Janovice, 3. MHJ- Bratčice 
ve starší kategorii – 1. ČHJ-Hlinsko A, 2. ČHJ-Opatovice I.A, 3. ČHJ-Nalžovice,               5. ČHJ-Opatovice I.B
 
13.-14.6.         Nymburk - krajské kolo hry Plamen SDH – děti. Na tuto soutěž opět zaskočila Markéta, se kterou jako doprovod, odjela Jožka. Tu jsme ale druhý den museli odvést do Hlinska, protože jsme měli podstav závodníků. Markéta se k nám připojila až v neděli.                             
 
13.-15.6          Hlinsko - Celostátní setkání hasičské mládeže. Soutěž, která se povedla po všech stránkách. Vše probíhalo v klidu, bez obvyklého shonu, jelikož soutěž byla rozdělena do dvou dnů. Na soutěž jsme přivezli dvě starší družstva. Ještě ráno jsme jeli pro Jóžu do Nymburka, protože se Janinka roznemohla. První den, po nástupu probíhali běhy jednotlivců, a poté první útoky. Čtyři dráhy, dvě pro mladší a dvě pro starší žáky, naši závodníci dělali, co mohli. A některým se dařilo. Hlavně boje našeho Davida a hlineckého Michala byly adrenalinové, a závěr, rozdíl první a druhé místo dvě setiny pro nás. Ale ani další nezůstali pozadu a tak i třetí místo pro Tomáše, šesté pro Adama a sedmé pro Fildu bylo super. Terezka na jedenáctém místě byla první dívkou v pořadí všech starších žáků. Johana 15.místo, Lucka 17.místo a David V. 24.místo. Z celkových šedesáti čtyř závodníků je umístění všech v první třetině. Po odpoledních útocích byl čas i na diskotéku. Druhý den si děti odběhaly štafety a poté druhé pokusy útoků. (Ale to už bohužel beze mě a Leniny). Celkové výsledky dopadly pro nás velmi dobře. Naše děti v konkurenci šestnácti družstev obsadily šesté a první místo. Prostě senzace. A odměna? Kromě pohárů, medailí, diplomů, a dalších odměn, sada hadic pro útok, a pro děvčata květiny. Závody se povedly.
 
15.6.               Nymburk - krajské kolo SDH – dorost. S Leninou jsem vyrážela v pět ráno z Hlinska, kde jsme musely zanechat naše závodníky (a že mi to trhalo srdce), a jet soutěžit dál. Jednotlivci, dvojboj a testy. Testy v pohodě, ale běhy se nedařily. Ve dvojboji dokonce nechytla hasičák. A tak nakonec celkově druhé místo, a postup do Trutnova. Kluci taktéž postupují z druhého místa.
 
21.6.               Prezidentské kolo ČHJ – dospělí. Tuto soutěž jsme bohužel neobsadili. Nejsou lidi.           
 
21.6.               Ostrov – o pohár starosty obce Zbraslavice. Zdánlivě volný termín jsme využili pro zkoušku odrůstajících dětí. Kluci chtěli využít situace a zkusit si útok dospělých. Na soutěž jsme přivezli ukázkově jedno družstvo starších žáků a jedno družstvo za muže. Nejprve probíhali štafety, v nichž naši kluci (s Leninou) neměli konkurenci, bylo vidět na jejich projevu, že to mají v krvi. Útoky byly všechny skoro perfektní, a my jsme s chybičkou udělali druhý nejrychlejší čas. Takže součtem časů jsme mezi pěti družstvy zvítězili. Byli jsme nadšeni, že to vyšlo.
 
ČERVENEC     
28.6.- 5.7.   Kronfelzov - letní soutřědění na kolech – Jeseníky. Dvacet sedm
dobrovolníků přijelo do místa určení, kde jsme se dozvěděli, že máme špatně rezervaci, a že tam nemáme co dělat, a chata je z části obsazena. Byl to šok, ale naši vynikající chataři vše vymysleli, takže za půl hodiny bylo vše, jak má být, a my jsme se stěhovali do chaty. Super program, super počasí, super lidi, co víc si přát. Tři kameny, Praděd, Paprsek, řádění v bazénu, rozhledna, Kralický Sněžník, jeskyně, vodní tvrz, bobová dráha, noční bojovka, strom - bombónovník a dědek Rousňák, ZUP a mimo jiné, všechny hasičské disciplíny. Tohle všechno, a ještě mnohem víc, jsme zažili v sedmi dnech bez odpočinku.
 
2.7.-6.7.          Mistrovství republiky SDH – Trutnov. Markéta s Jóžou bojovaly za barvy Uhlířských Janovic ve starší kategorii dětí. 5.7. přijela bojovat za dorost i Lenina. Prosadit se je stále těžší a těžší. Ale celkové dvanácté místo v republice je fajn.
 
12.7.               Hrdějovice – O pohár starosty obce. Stává se již tradicí, že tento termín je vyhrazen pro soutěž v naší družební obci. Za krásného letního počasí, jsme letos opět vyrazily s družstvem starších žáků. Před soutěží jsme navštívili významný bod v blízkém okolí, střed Evropy. Za účasti deseti družstev, v této kategorii, jsme vybojovali stříbrnou pozici. Domů jsme odváželi pohár za druhé místo, pohár od starosty za účast, a množství reklamních materiálů. V neposlední míře, každý obdržel i své oblíbené „zvířátko“ z nafukovacích balónků.              
19.7.               Červené Janovice – soutěž k 130. výročí založení sboru. Dvě družstva starších žáků, jedno mladších žáků a minižáci, dvoje ženy a sedm týmů mužů. Taková byla účast na letní soutěži. Na této soutěži se chtěly předvést, v kategorii mužů, moje už odrůstající děti, ale bohužel nám tento pokus nevyšel, byly moc zklamané. Koš byl prostě začarovaný. Doufám jen, že je to neodradí pro příště. (Stejně jsou nejlepší).
           
SRPEN          
30.8.                Písková Lhota – Polabské šedesátkování – jednotlivci. Nádherná soutěž, nádherné počasí. David to tentokrát vzdal a tak žezlo převzal Adam, a nakonec nelitoval, protože tohoto úkolu se zhostil velmi dobře. Postoupil do finále osmi, a tam si v lítých bojích vyběhal druhé místo. Markéta s Jóžou neběhala, a tak i tady převzala ostatní děvčata úlohu favoritek. Do finále osmi postoupila Marta, Lucka a Terka, bohužel dvě do společného rozběhu, takže bylo jasné, že jedna odpadá. Ale tři ve finále, to je super. A tak nakonec, po vyřazení vše dopadlo takto. Lucka pátá, Marta třetí a Terka druhá. Poháry si odvezly všechny tři. Na těchto závodech soutěžila i Kamilka, která byla v přípravce bez konkurence.
 
31.8.               Písková Lhota – Polabské stovkování – jednotlivci. Jak sedláci u Chlumce. Ti také dopadli špatně. Jak jsme přijeli, tak jsme také odjeli. Lenina začala trénovat a natáhla si sval, takže skončila bez boje. Na trať se nebála postavit i Jitka Pomikálková, která si sem přijela vyzkoušet tuto disciplínu, jenž ji zanedlouho čekala na mistrovství republiky dospělých. Jóža s Markétou běžely za Uhl.Janovice.
 
ZÁŘÍ               
 6.9.                 dopoledne - Červené Janovice – III.kolo – Pohár starostů. Perný den, začal soutěží ráno v devět hodin, a skončil soutěží dlouho v noci. Ale od začátku. Na dopolední soutěž, se přijely podívat děti z Horky. Přizvali jsme je také do soutěže. Po zvládnutí dopoledních bojů, jsme naložili materiál, děti, ženy a muže (kluky) a jeli pokračovat jinam. Do Horky II.
 
6.9.                 odpoledne - Horka II. - O pohár starosty obce IV.ročník. Třináct družstev mužů,čtvery ženy a dvoje děti. To je obsazení soutěže. Hned po příjezdu šli muži na plato. Odcvičili první útok. Pak následovali děti a ženy a nakonec opět muži v netradičním útoku zpestřeném přejezdem na loďce přes řeku. Kluci ve složení David Sahulka, Adam Zerzánek, Míra Strejček, Pepa Růžička, Milan Sochůrek, Kája Viktora, a Lenina Růžičková si užili super útok. Adam, David a Míra na lodičce, zbytek mužů je táhl ke břehu a Lenina spojovala hadice. Družstvo v tomto provizorním složení vzniklo po dopolední soutěži, kdy jsme zjistili, že mohou soutěžit i muži. Klobouk dolů hoši.
           
6.9.                 večer - Červené Janovice - noční soutěž – V.ročník. Po příjezdu z předchozí soutěže jsme měli již obsazený dům dětmi, jenž se upravovaly na své vystoupení, na noční soutěži. Účast družstev byla nakonec nad očekávání. Paběnice, Opatovice I, Červené Janovice, Štipoklasy, Polanka 2x, Uhlířky, a naše děti, to je výčet zúčastněných družstev. Po odvysílání všech programů – zábavných útoků, na třetím místě spartakiáda kluků z Uhlířek, vodníci opatovických žen na druhém místě, na prvním vězňové a policajti žen Janovic. Škoda, že kluci ze Štipoklas nakonec nemohli vystoupit, protože měli problémy s připravenou hudbou.
 
13.9                  Ivančice - Mistrovství republiky ČHJ a MHJ – dospělí. Ženy opatovického hasičského spolku se letos dohodly, že na letošním „Mistrovství republiky České a Moravské hasičské jednoty“, nebudou chybět. I přesto, že okolí se nás snažilo odradit od našeho úmyslu, zúčastnit se této soutěže, jsme dělaly vše pro to, abychom 13. 9. 2008 mohly odjet do Ivančic. Dvě dívky z našeho družstva, již v Ivančicích soutěžily. Před lety, ještě s trenérem Milanem Říhou, zde vybojovaly v družstvu starších žáků, první titul Mistra republiky pro Opatovice I.. A tak, i trochu nostalgie přispěla, že se letos chtěly vrátit na místo činu. O něco starší a zkušenější. Ostatní členky družstva, je v tomto počínání nadšeně podporovaly. A jak si přály, tak se stalo. A tak 13. září 2008, se vydalo devět opatovických žen a dívek, do Ivančic u Brna, aby sobě i svému okolí dokázaly, že zvládnou projít tak velkou soutěž, se ctí. Od začátku jsme výsledky nekontrolovaly, šlo jen o to, se zúčastnit, ale po první dobře provedené disciplíně, se stav změnil. Když po rozbězích jednotlivců nám kolegyně z jiného družstva přišla říci, že jsme třetí, viděly jsme, že máme reálné šance. A začal boj nejen na dráze, ale i v zázemí. Taktický boj, koho a kam, na jakou disciplínu nasadit, jak všechno provést bez chyb. Mezitím jsme musely zápolit i se zraněním naší jedničky, kterou natažený sval, trápil celou soutěž, a tak mezi jejími běžeckými pokusy na dráze, došlo na masáž, teplé obklady a elastická obinadla. Po rozbězích jednotlivců přišly na řadu štafety, kde mladší část našeho družstva, zabojovala natolik fantasticky, že druhým nejlepším časem zaběhnutým v soutěži se postaraly o to, že naše druhá štafeta se na trati neobjevila a mohla odpočívat a šetřit síly na útok. V tuto chvíli jsem i já věřila, že pokud neuděláme závažnou chybu, bude náš výkon nad naše očekávání. Na útok jsme se připravovaly jako předposlední v pořadí. Zde jsme daly přednost zkušenostem před mládím. Poslední disciplína, připravit základnu, poslední rady, kontrola a jdeme na startovní čáru. Buď, anebo. Vyjde to? Sedm opatovických žen, má vše v rukách. Výstřel a vteřiny běží. Zbytek družstva a všichni, kdo nás doprovází, drží palce. Čas se zastavil na hodnotě 33,74 s. Zvládly jsme to, v tuto chvíli jsme věděly, že poslední určitě nejsme, teď jen jak dopadnou všechny součty. Radostné pohledy a úsměvy na našich tvářích, vzájemné gratulace. Vše se podařilo. Sice s menšími chybičkami, ale ty jsme zdárně překlenuly. A závěr, Lenka Růžičková ml. vystoupala na třetí stupínek v běhu jednotlivců (i se zraněním) a celkové třetí místo pro ženy z Opatovic I., prostě super výsledek. Snaha se vyplatila a děvčatům se splnil jejich sen. Na druhém místě skončily ženy Hlinska a zlato si odvezlo družstvo z Císařova.
 
20.9.               Křesetice - IV.kolo - Pohár starostů. Na hřišti TJ Sokol Křesetice, se sešly děti z několika hasičských sborů, aby mezi sebou bojovaly, v posledním, ze čtyř kol soutěže, o Pohár starostů. Štafeta a požární útok. Dvě hasičské disciplíny, které děti absolvovaly, rozhodly o pořadí družstev v tomto kole a v konečném součtu, se rozhodlo o vítězi letošního ročníku, mladší i starší věkové kategorie. Množství odměn, pořadatelé rozdělili podle dosažených výsledků mezi všechny děti, které se zapojily do bojů na této soutěži. Připraveny byly sladké odměny, věcné ceny i poháry pro vítěze. Na všechny medailisty čekala trika s potiskem. Nejisté a chladné bylo pouze počasí, které zatím v předchozích kolech přálo. Ale ani to dětem moc nevadilo.
Celkové výsledky po čtyřech soutěžích – starší žáci – 1.místo – Opatovice I.,
         2.místo – Červené Janovice                                   3.místo – Štipoklasy
                                                                       mladší žáci - 1.místo – Červené Janovice                                                                                                          2.místo – Štipoklasy                                                                                                                        3.místo – Opatovice I.
Ostatní družstva, neměla potřebný počet závodů započítávaných do celkových výsledků.
 
21.9.               Hlinsko - Hlinecké šedesátky – jednotlivci. Kluci startovali naposled. Bohužel mezi mými závodníky byli dva, pro které byl tento závod tím posledním v této kategorii. Pro každého to jednou musí přijít, Ale kluků je škoda. Tomáš a Adam se naposled pokusili pokořit trať. Adamovi se nedařilo, ten si své štěstí již vybral v Pískové Lhotě, Ale Tomáš to zvládl, a třetí místo bylo pro něho další zadostiučinění. A první místo? No kdo jiný než David. A děvčata super. 1. místo Markéta, 3. místo Lucka, a čtvrtá skončila Marta. I ostatní se snažili, co mohli. Nejmladší naše závodnice Kamilka si vyběhla krásnou medaili za druhé místo v „dráčku Dodo“, a v mladší kategorii obsadila krásné 17. místo.
 
ŘÍJEN                     
   4.10                 Křesetický kopeček – přespolní běh. Pouze tři závodnice jsme přivezli na tuto soutěž. Přespolní běh, spojený s plněním různorodých úkolů na trati. Naše děvčata obsadila krásné druhé místo, a odvezla si množství odměn. Hlavně medaile pro ně a pro mě diplom do sbírky.
                                                                                 
11.10.             Dětský den malých hasičů – brigáda úklid hasičárny. Spojili jsme příjemné s užitečným. Nejprve úklid v hasičárně a klubovně, následně mytí a údržba hasičského auta a vleku, a po práci zábava. Návštěva lanového centra ve Zbraslavicích, se stala hitem, pro malé i ty větší hasiče, jenž se dobře bavili zavěšeni na lanech mezi stromy. Poté, když všichni vyzkoušeli zač je toho loket, jsme výpravu přesunuli do slavnostně vyzdobeného areálu pod kaplí (odpoledne se zde konala svatba), kde jsme za krásného počasí, s dobrým občerstvením, a se super přáteli, vytrvali až do pozdních odpoledních hodin, při odpočinku u rybníka. Umíme si vybrat.
Týž den večer, se konala slavnostní večeře pro členky dámského hasičského družstva, jako poděkování za vzornou reprezentaci na Mistrovství republiky v Ivančicích.
 
25.10.             Kolín - Vodní svět. Sedmnáct dětí a dospělých využilo volný termín na relaxaci a vyřádění v bazénu. Poté nevěděli, co by snědli.
 
LISTOPAD       
 8.11.           Praha – Strahov - Memoriál Marty Habadové – jednotlivci.
Po malém oddychu, velká soutěž, ta největší, těšili jsme se celý rok, na toto vyvrcholení. Naše želízka se připravovala s nestejnou intenzitou. Děvčata poctivě, u chlapců je to trošku horší. Podzimní počasí před soutěží celkem přálo, takže tréninky probíhaly až do onoho dne. Deset závodníků zkušených a začátečníků. Jedni naposled a na konci, druzí poprvé a na začátku. Věřili jsme, doufali jsme, že to musí vyjít. Sedm děvčat a tři chlapci se postupně vydali na trať. Všichni naši dali super pokusy, ale bohužel v tak velké konkurenci, to někomu nestačilo. Škoda pokusu Lucky, kde se jí rozpojily hadice, a bylo po nadějích. Do nejlepší padesátky postoupily tři děvčata, a chlapcům to vyšlo dvěma. Nejlepší umístění dívek, Martička, 9. místo, což je ze 138 závodnic úplně super umístění. A ten na koho jsme spoléhali nejvíc? Nezklamal. První pokus 12,52 s. Druhý pokus pro diváky – neplatný. Ale nepředběhl ho nikdo. Prostě David je nejlepší a je náš.
 
16.11.             Relaxační den s vodními hrátkami – letos Pelhřimov a Jihlava. Zájemců o tento výlet bylo tolik, že jsme uvažovali o nafukovacím autobusu. Pro výletníky bylo dopoledne připraveno Muzeum strašidel a Muzeum kuriozit v Pelhřimově, odpolední program se skládal, z řádění ve Vodním světě v Jihlavě, a kdo chtěl, mohl se na závěr potěšit ve vánočně vyzdobeném nákupním centru. Všichni přítomní si užili super den. Zpáteční cesta s pěveckou vložkou, uběhla nečekaně rychle.
 
29.11.             První zimní trénink v tělocvičně - Červené Janovice. Zahájení zimních tréninků a sportovních her pro malé i ty větší.
 

PROSINEC 

   27.12.             Vánoční posezení v restauraci u Strejčků, aneb co jsme letos prožili – rekapitulace při videu, fotografiích a zmrzlinovém poháru. Když jsme všechno snědli, a když jsme všechno vypili, přesunuli jsme se do tělocvičny, kde jsme pokračovali v rozjetém dni. Po cvičení dětem přišlo vhod cukroví, od maminek.    

100 let české státnosti ve Středočeském kraji