Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Výsledky soutěží a akcí v roce 2007 dětí a dorostu

Vloženo: 19. dubna 2007

MISTŘI REPUBILKY 2007 V OBOU KATEGORIÍCH a spousta výsledků, které jste ještě nečetli. Ty pro Vás připravila paní Lenka Růžičková.
LEDEN
2.1. - 9.1. Zimní soustředění v Jeseníkách - Kronfelzov.
I přes letošní nepříznivou zimu jsme se vydali do hor,kde jsme nevěděli co nás čeká. Ale kdo jel, ten nelitoval.
12.1. Opatovice I. - valná hromada - ČHJ Opatovice I.
20.1. Zbraslavice - zimní víceboj.
Letošní zimní soutěž pořádalo SDH Krchleby.Čtyři družstva mladších žáků a šest družstev starších žáků spolu zápolilo v sedmi netradičních disciplínách. V soutěži se prolínaly jednotlivé okruhy. Hasičský sport navazoval na zručnost, kulturu, zdravovědu, historii, zahraničí a volnočasové aktivity. Největší úspěch měla kultura, kde každé družstvo mělo připravit kulturní program. Našich 17 dětí se velmi snažilo. Po součtu výsledků naše družstva dopadla dobře. V mladší kategorii získalo družstvo Červených Janovic 1. místo, a ve starší kategorii 1. místo Opatovice I., 3. místo Červené Janovice.

ÚNOR
2.2. Valná hromada Župy Siónské - Zbraslavice
16.2. Uhlířské Janovice ples SDH
24.2. Červené Janovice župníples ČHJ

BŘEZEN
16.3. Červené Janovice - výroční schůze svazu tělesně postižených
Naše děti dostaly možnost připravit kulturní program pro schůzi. Jen s malou pomocí vše vymyslely a připravily sami. Zadaného úkolu se zhostily dobře a vše zvládly, i když se to 'trošku' liší od hasičské práce. Na závěr je čekala i sladká odměna za své snažení. 17.3. Uhlířské Janovice - výroční schůze SDH.
Část našeho družstva byla pozvána na výroční schůzi SDH do Uhlířských Janovic. Zde pro družstvo starších dětí připravili slavnostní poděkování za vynikající reprezentaci v krajské soutěži v Čáslavi, kde se umístily na  třetím místě. Součástí tohoto reprezentačního družstva byla i naše děvčata. Lenka Růžičková, Vladimíra Čapková a Markéta Škarková.
24.3. Hlinsko - zimní soutěž- IV. ročník Hasičské piškvorky - osmiboj dětí.
I přes problémy s nemocností dětí, jsme dali dohromady tři družstva. Jedno za mladší žáky a dvě za starší žáky. Devět družstev starších a třináct družstev mladších žáků spolu zápolilo v sedmi disciplínách. Všechny děti se snažily co mohly až do poslední disciplíny, kde se vše rozhodlo. Test ukázal, že naše děti jsou nejenom rychlé a šikovné, ale i chytré. Domů jsme odvaželi třetí a čtvrté místo starších žáků a putovní pohár pro mladší žáky za místo první. Po příjezdu všech 16 dětí oslavilo vítězství v restauraci u Strejčků.

DUBEN
14.4. Opatovice - den plný práce a tréninku. Na brigádě pod kapličkou se sešlo 20 dětí a 5 dospělých. Úklid byl brzy hotov, tak jsme mohli pokračovat opékáním buřtů, tréninkem a zábavou, při krásném slunném, jarním počasí. Stihli jsme i vyčistit hasičskou zbrojnici. Když jsme všechno snědli, bylo šest hodin večer, a děti jen neradi odcházely, z mola na rybníce, kde odpočívaly po celodenní námaze.
21.4. Klučov - Klučovská ulice - běh na 60 m s překážkami - jednotlivci
Na klučovskou soutěž jsme přivezli osm dětí a tři dorostence. Po loňských zkušenostech jsme se teple oblékli, ale počasí bylo tentokrát milosrdnější a tak se běhalo i po kladině. Ve starších kategoriích se objevily dvě ' jedničky ', které byly ' jedničkami ' v loňském roce na Strahově a tady pokračovaly ve své neporazitelnosti a jejich pokusy tomu odpovídaly. Byly ' super '. Jedna jednička je z Uhlířských Janovic a jmenuje se Roman Petrásek a druhá, ta je naše a říká se jí Markéta Škarková. Škoda jen, že neběželi spolu. Jejich rozběhy měly hodnoty 12,86s a 13,07s. Všechno dopadlo skvěle. Naše výsledky - děti Jana Tvrdíková - 1. místo ml. dívky Jaromír Strejček - 3. místo ml. chlapci Markéta Škarková - 1. místo st. dívky Marta Holoubková - 4. místo st. dívky Tereza Kopalová - 7. místo st. dívky Lucie Výborná - 8. místo st. dívky David Sahulka - 3. místo st. chlapci Filip Zoufalý - 7. místo st. chlapci Naše výskedky - dorost Lenka Růžičková - 4. místo Martin Viktora - 11. místo Jan Říha - 12. místo

KVĚTEN
6.5. Plzeň- Memoriál Vendulky Fráňové- běh na 100 m - dorost V půl páté jsme se vydali na dalekou cestu zkusit štěstí a sbírat zkušenosti na další závody. Osm závodníků, čtyři trenéři a dva fanoušci. Po raním deštíku byla trať vlhká, ale naši chlapci vyběhli na dráhu, oschla. Ve velké konkurenci šedesátišesti dorců, pokračovalo po dvou rozbězích jen 30 chlapců a dva z nich byli naši. Dělali co mohli. Po nich přisly na řadu dívky, kterých závodilo 48, po prvních dvou rozbězích se ta naše umístila na čtvrtém místě. Další finálové rozběhy odpadly kvůli počasí.Následovaly pouze rozběhy superfinále. To znamenalo, že těď už poběží jen první čtyři. Nastřalo dilema. Tartan se klouzal, pršelo.'Vojto půjč Lenině tretry, ona si je vyzkouší.', řekla jsem po úporném přemýšlení. Vojta tretry zul, Lenina je obula a do konce závodů už je z nohou nesundala.Nevadilo jí, že jsou o tři číla větší, hlavně, že to neklouže.První rozběh - první se čtvrtou - a vítězství. Odpočinek a další rozběh, teď už o první místo. A k našemu překvapení. Vyšlo to. Lenina to dokázala. V superfinále zvítězila.
19.5. Kutná Hora - Prezidentské kolo ČHJ a o Pohár starosty města
Super počasí a sedmnáct družstev se stalo dobrým základem pro úspěšný průběh této soutěže. Skloubit pořadatelskou a trenérskou činnost na jedné soutěži je hodně náročné, a to se nám právě tady stalo. Čtyři naše družstva nám všem daly zabrat. Ale když máte superpomocníky, dá se to zvládnout. A tak po menších, ranních, organizačních nesrovnalostech a časovému skluzu se vše nakonec dobře rozeběhlo a pak již nic nebránilo zdárnému průběhu. Perfektním oživením soutěže se staly běhy jednotlivců, kde si děti ve dvou drahách změřili své síly. Obzvlášť u některých vyrovnaných dvojic se toto stalo hodně inspirativní a podnětné.
26.5. Krchleby - Okresní kolo hry Plamen - SDH - dorost
Soutěž se skládala ze dvou částí, závodu jednotlivců a družstev. Těchto závodů se účastnily na přerostlé děti, kterým se ještě nechce končit. Naše dorka i dorci se svými výkony posunuli do krajského kola v Neratovicích.
27.5. Krchleby - Okresní kolo hry Plamen - SDH -
děti Naše děti vypomáhali ve družstvech Uhlířských Janovic. Míra Strejček a Jana Tvrdíková v mladší kategorii získali první a třetí místo se svými družstvy a David Sahulka, Marta Holoubková a Markéta Škarková jak jinak než první místo za starší žáky.

ČERVEN
1.6. Červené Janovice - Den dětí
Naše děti předvedly ukázky požárních útoků, při dětském dni u školy. Měli jsme možnost ukázat útoky starších žáků, přes mladší žáky a nejroztomilejší byli ti nejmenší, kteří se na svůj výstup velmi těšili.
2.6. Opatovice I.- 1. kolo - Pohár starostů Dětská hasičská soutěž Pohár starostů se rozeběhla první částí v Opatocicích I. Na louce pod návsí, bojovalo o medaile a poháry, deset dětských kolektivů z hasičských sborů Krchleb, Uhlířských Janovic, Štipoklas, Červených Janovic a Opatovic I.. Družstva rozdělená do dvou kategorií se utkala ve štafetě na 4x60m a v požárním útoku. Mimo soutěž měly děti možnost se vyzkoušet uzlovou štafetu. Nejmenší děti předvedly požární útok, za pomoci jen o málo starších kamarádů a madaile pro ně byly tou největší odměnou. Po sečtení časů lepší stafety a požárního útoku si medailové pozice rozdělili takto: mladší kategorie: 1. místo ČHJ Červené Janovice 2. místo ČHJ Štipoklasy 3. místo SDH Uhlířské Janovice starší žáci: 1. místo ČHJ Opatovice I. 2. místo SDH Uhlířské Janovice 3. místo ČHJ Červené Janovice
3.6. Hlinsko . 9. ročník O pohár starostky města Hlinska
Na soutěž jsme vezli jedno starší a jedno mladší družstvo, o když ty malé jsme sháněli ještě večer, protože jich bylo málo. Ranní počítání ukázalo, že stejně jeden chybí, Ale vyrazili jsme i tak. A jak jsme dopadli... Dvě druhá místa. Takže spokojenost.
9.6. Štipoklasy - II. kolo - Pohár starostů
Deset mužstev přijelo bojovat o pohár starostů, ve dvou kategoriích. Dopoledne bojovaly děti a odpoledne dospělí, i když ti za menší účasti než děti.
10.6. Uhlířské Janovice - Memoriál Stanislava Jecha
Šest našich dětí bojovalo o poháry nejlepších. Nejlepšími super rozběhy se tady staly, oba pokusy Romana Petráska a Davida Sahulky, kteří byli na stejné úrovni v běhu, ale Roman zvítězil svou šikovností. Druhý pokus byl děkovačka pro diváky. Takže se dařilo. Dvě první místa - pro Markétu a Janu, jedno druhé - pro Davida, jedno třetí pro Martu. A další místa - Lucka pátá a Petr třináctý. Domů jsme odjížděli spokojeni.
16.6. Hlinsko - Mistrovství republiky ČHJ a MHJ
Na mistrovství republiky jsme se těšili, ale zároveň se ho i báli, protože nás čekala obhajoba první místa ve starší kategorii, z loňského roku z Přerova. Ale naše děti jsou moc šikovné a všechno zvládly perfektně. Všechno rozhodovaly požární útoky, ostatně jako vždy, je rozehráno do konce. Ale v mladší kategorii se naše děti staly fenoménem. Tím nechci srážet výkony starších, ba právě naopak. Měli těžší práci. Všichni se moc snažili, každý chce vyhrát, ale při vyhlášení výsledků zněla jména našich sborů, v obou kategoriích až naposled, A tak se stalo, že jsme letos MISTŘI REPUBLIKY v obou kategoriích. I při vyhlášení výsledků běhů jednotlivců byla většina stupínků našich. V obou kategoriích jsme získali první dvě místa. Mistrem republiky v mladších dětí se stala Nikola Zoufalá a hned za ní se umístil Jaromír Strejček, a Mistrem republiky ve starších se stal David Sahulka a na druhé místo se probojovala Markéta Škarková. Většina našich dětí jsou už zkušení závodníci a mají za sebou velký kus práce, mnoho soutěží a nevyčíslitelný počet tréninků, a tak jsem ráda, že se jim podařilo zvítězit. Všichni bez vyjímky si to zaslouží.
17.6. Neratovice - Krajské kolo SDH Super závody pro dorost.
Družstvo dorostenců, kde soutěží i ti naši postoupilo z druhé pozice na mistrovství republiky do Zlína. A naše dorostenka. Nemusí závidět. Pohár za druhé místo v běhu na 100m s překážkami, pohár za první místo v soutěži jednotlivců a propozice na celostátní kolo. To byla zase její bilance, do Zlína se podívají všichni.
23.6. Korotice - župní soutěž ČHJ
Pro nás to byl měřený trénink, dětských družstev bylo málo. Soutěži chyběla stafeta, protože pořadatelé se báli černých mraků kroužícíh kolem.
30.6. Dobříš - Prezidentské kolo - ČHJ - dospělí
Naše kluci to všechno zvládli. Příprava a organizace účasti této soutěže byla velmi těžká,protože my trenéři jsme odjížděli na soustředění s dětmi a proto jsme se snažili chlapcům zajistit jiný doprovod, a Míša Nešporová s Pavlem a Milanem vše zvládli. Vše přežili dobře, i když cesta autobusem byla dosti krušná. Přivezli pohár za třetí místo, a tím i postup na mistrovství republiky.

ČERVENEC
30.6. - 7.7. Kronfelzof - Jeseníky - letní soustředění
Počasí mohlo být lepší, ale my se spokojíme s málem, a tak 27 dětí a dospělých prožilo krásný týden. Rozhledna Zlatý Chlum, skalní útvar Čertovy kameny, bazén v České Vsi, bobová dráha v Petříkově, malinový pohár na Paprsku, muzeum veteránů v České Vsi, jeskyně na Špičáku. To vše a ještě víc jsme zvládli pěšky, na kole, nebo autem. A k tomu hromada soutěží a zábavy a hlasivky všech dostaly zabrat. Nejlepší pád, Míra Zajíčků - ze škarpy se mu moc nechtělo, hlavně že se mu nic nestalo. Můj ztracený tachometr našla Lucka a nejvíc chutnal meloun v rukavicích.
5.7. Jindřichov - soutěž k výročí obce
Kdo by to tušil. Tábor, kola a my soutěžíme, kde můžeme. Když jsem při vyjížďce zahlédla pozvánku na soutěž, říkala jsem si, to by se mohlo zkusit, ale že to dotáhneme dokonce, to jsem netušila, i když jsem v to doufala. Pepčovi se to nezdálo, nemáš děti - oponoval. Ale mám, že jsou mladší a starší dohromady, to nevadí, oni to zvládnou věřila jsem tomu. Půjčíte nám to, zkoušeli jsme pořadatele, když jsme ve čtvrtek opravdu na soutěž přijeli a neměli jsme vůbec nic.Jestli si to děti mohou zkusit... Jo dobře, jděte tam a tam, všichni byli ochotni a rádi nám vše vysvětlili a ukázali. Družstvo bylo sestaveno . Míra Z., David S.,Lucka V., Lenda R., Terka K., Markéta Š. a Míra S. Oblečení - co kdo měl, a imič - sranda musí být - kšiltovky obráceně a černé brýle, ať to stojí za to. A mohli na start. Předvedli perfektní útok s dlouhými hadicemi a savci. Šli na materiál dospělých. Byli super a všem se to libilo. Čas útoku byl kolem 30 s. A když bylo vše dokonáno, pak jsem teprve prozradila, koho to na hřišti viděli a s kým mají tu čest. 6.-8.7. Zlín - Mistrovství republiky - SDH - dorost
14.7. Hrdějovice - soutěž SDH Tady se našim dětem podařilo to co už muselo přijít, pokazily co mohly. Po jarní sérii podařených závodů jsem čekala, kdy už to přijde. A stalo se. Skončila na krásném šestém místě. A pohár jenž si přivezli, byl ještě větší než za to první. Děkujeme obci Hrdějovice. Před soutěží jsme navštívili ZOO a letiště, Příště se prý proletíme.

SRPEN
25.8. Čeervené Janovice - noční soutěž - IV. ročník Naše starší děti postavily družstvo, jenž bezvadně konkurovalo ostatním. Skupina KISS s fanynkami zabodovala. Perfektně namalovaní kluci s děvčaty se umístily na druhém místě. První místo patřilo Labutímu jezeru z Korotic, třetí místo Armagedonu s Lajkou s Opatovic, čtvrté místo obsadili Kluci z naší školky z Uhlířských Janovic, kterým vypomáhala naše děvčata. A na dalších místech se umístily Ženy alias muži Uhlířské Janovice, Tupadly a Štipoklasy.

ZÁŘÍ
1.9. Písková Lhota - Polabské šedesátkování - běh na 60 m
2.místo ml.d.- Jana Tvrdíková 6.místo ml.d.- Petra Janečková 2.místo st.d.- Markéta Škarková 3.místo ml.chl.- Jaromír Strejček 2.9. Ppísková Lhota - Polabské stovkování - běh 100m Klukům se nedařilo a jejich pády stály za to. Ani naší dorostence se nedařilo. Ale není nad zkušenost.
8.9. Skuteč - Mistrovství republiky - ČHJ a NHJ - dospělí
Moje odrostlé děti vytvořily družstvo s chlapci s okolních vesnic a jely hájit barvy Opatovic I. do Skutče. Doprovázela je i jedna naše dorostenka, která bohužel nemá družstvo, a tak se připojila do družstva Křesetic, ale to nikdo netušil. Klukům se běhy jednotlivců moc nepodařily, ale jejich štafeta předvedená na rozmoklém terénu byla perfektní a neměla konkurenci. Útok se nepodařil tak jak by měl, ale bylo z toho celkové třetí místo, což je porfektní. Kluci byli senzační. Opatovice I. na mistrovství republiky v kategorii mužů, tak to moje paměť ještě nezažila. A naše dorostenka...Že zde poběží, jsme věděly jen my dvě, a pouze den před soutěží. A tak pro všechny bylo překvapením, když se objevila na hřišti s hadicemi. Nikdo nevěřil vlastním očím. Ani její otec, nic netušil, i před ním jsme vše utajily. Absolvovala běhy jednotlivců a štafetu. A tak se stalo, že při závěrečném ceremoniálu zaznělo jméno Lenka Růžičková, jenž vystoupila na stupeň nejvyšší, jako Mistryně republiky 2007. Druhou madaili získala jako členka družstva Křesetic, které si vybojovalo první místo.
9.9. Červené Janovice - III. kolo - Pohár starostů
Počasí nepřálo, a trápila nás velká zima. I přes to přisly všechny naše děti, až na vyjímky.
15.9. Čejtice - hasičská soutěž SDH D
ěti si zasoutěžily mimo svůj region. Soutěž dospělých bylo hojně obsazena a 18 družstev předvedlo i provizorní štafetu. Ani my jsme se o ní nenechali připravit, a naše děti se tohoto úkolu zhostily na jedničku. Přivezli jsme poháry za první a druhé místo. V programu hasičského dne byly i další soutěže připravené pro děti.
16.9. Krchleby - Pohár starostů
Vše dopadlo tak jak mělo. Pořadatelé připrvili soutěže pro závodníky i pro jejich doprovod.Pro závodníky klasika - štafeta a útok a pro dospělé něco netradičního. Do soutěže jsme nominovali Radka Tvrdíka, který právě přijel, a nevěděl do čeho jde. Udělali jsme dobře, což jsme v tu chvili ještě nevěděli. Tentokrát byl na tom dobře ten, kdo celý den trpěl hladem. Při soutěži se totiž závodilo, kdo dříve spořádá langoše a amolety. A pro Radka, který celý den strádal a jeho spoluhráče Pepu to byla hračka, k když to yhráli o jedno polknutí. Takže putovní pohár pro staré dvojice jsme vezli zpět domů, a k tomu putovní pohár starostů pro obě kategorie.
22.9. Okolo Bohdanče - cykloprojíďka
Vybrali jsme trasu 25 km dlouhou, aby se děti před velkými závody neunavily. Počasí přálo, a my jsme celkem s cestou domů najeli 40 km.
23.9. Hlinsko - Hlinecké šedesátky - běh jednotlivců na 60 m
Devět závodníků se připravovalo jak jen nejlépe mohlo, ale ve velké konkurenci jsme získali pouze jedno druhé místo - mladší dívky - Janinka, poslední pokus za mladší. A taktéž Mirda poslední možnost zvítězit za mladší chlapce, ale nepodařilo se. Vybojoval čtvrté místo. Pátou příčku obsadila naše staro-nová Jóža, která touto pozicí byla nejlepší z našich starších dívek, dále se srovnala Marta, Lucka Terka 7.,9. a 10. místo. Starší chlapci měli novou posilu. Mirda Zajíček poprvé na bariéře - jeho cíl -umístit se do třicátého místa - a skutečnost - 29. místo, a taktéž Adamova premiéra dopadla dobře - 12. místo. A naše jedničky - smůla. David spadl z bariéry a skončil pátý. A Markéta...Když smůla, tak pořádná. A to ví Markéta nejlépe ze všech, jako největší kandidát na zlato v kategorii starších dívek. Jenže dva neplatné pokusy, to se nikomu od nás ještě nepovedlo. Takže jednička, ale od konce.
29.9. Chrášťany - soutěž SDH - dorost -
Memoriál Jaroslava Beneše a Jiřího Ulricha Za družstva Uhlířských Janovic soutěžili naši dorostenci. Bezkonkurenční boj dotáhli do vítězného konce. A v běhu jednotlivců se kluci z Uhlířek trapně srovnali na 1. až 4. místo. Jejich radost nebrala konce. A děvčata dopadla nápodobně, a s naší dorostenkou v čele. Ta získala první místo v kategorii žen.

ŘÍJEN
6.10. Opatovice I. - Spúortovní odpoledne - v areálu Pod kaplí
Nejprve výlov rybníka, pak soutěže a hry, občerstvení, procházka a nakonec disko. To vše za oblačného, ne zrovna teplého počasí. Ale jak vidno, počasí nikoho moc netrápilo a tak většina dětí z našeho hasičského kroužku se přišla pobavit a aktivně strávit sobotní odpoledne. Při výlovu rybníka se bavily hlavně ty menší děti, pro než voda a ryby byly velkým lákadlem, a od kádí plných ryb jsme je jen stěží odtrhávali. Ti větší, hlavně chlapci, se nemohli dočkat, až si budou moci kopnout do míče a děvčata, ta si místo kopané vybrala raději disko. A tak 28 dětí a 10 dospělých se bavilo jak se dalo. Soutěží a her se účastnili všichni, bez rozdílu věku a pohlaví. Záleželo jen na šikovnosti a rychlosti, ale také na apetitu, například pojídání koláče, absolvovali všichni, až na dvě nejmenší, které jsme toho ušetřily. K maminkám jsme je rozváželi již za tmy, ale moc se jim domů nechtělo. Příště bychom rádi uvítali více dospělých, protože rukou ochotných pomáhat je pořád málo.
27.10. Opatovice I. - brigáda - úklid v areálu
Pod Kaplí Za chladného podzimního počasí, jsme připravili  areál k zimnímu spánku. Všechno jsme porovnali, mazi prací děti zvládly zdravotní procházku i trénink. Prohlédli jsme si i naši budoucí klubovnu.

LISTOPAD 10.11. Praha - Strahov- 7. ročník - Memoriál Marty Habadové
Již tradičně špatné, skoro zimní počasí, ale to nám nevadilo, jelikož se běhá v hale. Příprava dvanácti závodníků se v posledních dnech bohužel už nekonala, protože nešlo chodit ven, ale natrénováno měli dost. V mladších kategoriích jsme měli pouze jednu závodnici. Po opravdu krutém dni, kde si smůla s námi všemi hodně zahrála jsme přivezli dvě stříbra. Markéta s Davidem si to zaslouží, ale škoda těch ostatních.

100 let české státnosti ve Středočeském kraji