Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Úspěch hasičů na Mistrovství mládeže v požárním sportu

Vloženo: 26. června 2015

20. června proběhlo v Hlinsku Mistrovní republiky požárního sportu ČHJ a MHJ.A naši mladí hasiči vybojovali místo nejvyšší!
 
Letošní rok, se mi tento článek píše o mnoho lehčeji, z jednoho podstatného důvodu. Před několika dny se uskutečnila soutěž, jenž změnila dějiny našeho kroužku, a vepsala se nadosmrti do osudů a pamětí několika dětí a dospělých. Soutěž, která je každoročně vyvrcholením snažení mnoha dětí z hasičských jednot. Soutěž, která prověří děti nejen po stránce fyzické, ale hlavně je náročná na psychiku a vyrovnanost. A této soutěže jsme se mohli zúčastnit i my!  Na tartanovém oválu v Hlinsku byly znát, ty hodiny strávené na plácku u hřiště, nebo v zatáčce u hasičárny, hodiny tréninků a pilování, kdy v posledním týdnu před soutěží, nás trenéry už děti měly, tak akorát dost. Ale všechno bylo k něčemu dobré, a tak na této soutěži se skloubilo umění našich dětí a nepostradatelné štěstí, bez kterého to nejde.
 
A tak 20. června 2015 v Hlinsku na Mistrovství republiky požárního sportu mládeže ČHJ a MHJ, po vítězství v bězích jednotlivců, po vítězství v požární štafetě a po vítězství v požárním útoku, bylo Mistrem republiky ČHJ a MHJ 2015 a celkovým vítězem vyhlášeno družstvo starších žáků z Opatovic I.. A tak letošní rok se zapíše opravdu červeným písmem do dějin Opatovických a Janovických hasičů. Protože tohle se povede málokdy. A naše děti to dokázaly. Naše děti z Opatovic I., Červených Janovic, Štipoklas, Zbraslavic a Kateřinek.
 
autor: Lenka Růžičková

Galerie

100 let české státnosti ve Středočeském kraji