Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Neděle 14.října 2012 v kostele sv. Martina

Vloženo: 15. října 2012

Při letošním posvícení se událo mnohem více než obvykle. Děkovali jsme za úrodu, loučili se s P. Pavlasem a přivítali jsme u nás nového duchovního správce, P. Tomšíčka.

       Už po několik let, i když se tomu stále hodně lidí diví, neslavíme v našem kostele posvícení na sv. Martina, jak tomu bylo zvykem. A proč taky? Vždyť máme několik důkazů, kdy byl kostel vysvěcen, a to zápis v kronice či pamětní medailku. Proč bychom měli spojovat dvě slavnosti do jedné a o tu druhou přijít? To by přece byla škoda.

 

     Letošní posvícení jste oslavili v neděli 14.10 a nebylo jen tak nějaké. Byla to poslední neděle, kterou s námi strávil P. Antonín Pavlas, který působil v naší farnosti necelých 10 let a nyní bude v Přibyslavi.  A byla to první mše, kdy jsme se seznámili s naším novým duchovním správcem, P. Stanislavem Tomšíčkem. K oběma kněžím krátce promluvil místní starosta a farníci se loučili a zároveň vítali nového kněze.

 

      Při mši svaté jsme poděkovali za letošní úrodu, kterou symbolizovala aranž před obětním stolem. A jaké by to bylo posvícení bez posvícenských koláčku? Paní kostelnice napekla a po mši si mohl každý nabídnout.

 

Na závěr této malé zprávy chceme ještě jednou přivítat P. Tomšíčka.

Ať se Vám u nás líbí.

Galerie

100 let české státnosti ve Středočeském kraji